Sypialnia w marokańskim klimacie — jak powinna wyglądać?

Sypialnia to pomieszczenie, które kojarzyć powinno się z błogim relaksem i spokojem. Osoby, którym znudziły się wnętrza urządzone w klimacie nowoczesnym, skandynawskim czy romantycznym, zdecydować mogą się na sypialnię marokańską. O pomoc w jej zaprojektowaniu warto poprosić firmę specjalizującą się w projektowaniu wnętrz.

 Jakie są cechy charakterystyczne sypialni utrzymanej w klimacie marokańskim? Tym, co ją wyróżnia są wyraziste kolory, takie jak chociażby bordo, fiolet czy turkus. W kolorystyce tej utrzymane mogą być zarówno dodatki, jak i meble — szafa na ubrania, szafki nocne czy dekoracyjne, przykuwające wzrok wezgłowie łóżka. W takim wnętrzu nie może także zabraknąć stylowych ornamentów.

Kolejna cecha charakterystyczna marokańskiej sypialni to kafelki zdobione motywami kwiatowymi czy geometrycznymi. W jaki sposób je wykorzystać? Najlepiej prezentować będą się na ścianie znajdującej się nad łóżkiem. W odpowiednim zaaranżowaniu tego typu elementów pomoże architekt wnętrz Wrocław pracujący w firmie Houselab.

Jakiego rodzaju dekoracji nie może zabraknąć w żadnej sypialni, w której króluje styl marokański? Są to między innymi różnego rodzaju wazony oraz dzbany wykonane z barwnej ceramiki udekorowanej metalowymi zdobieniami. Umieścić można je zarówno na toaletce, jak i stoliku nocnym. Kolejna propozycja to wielobarwne, na przykład jedwabne poduszki — czy to gładkie, czy wzorzyste. By taka sypialnia prezentowała się przytulnie, wstawić można do niej ręcznie wykonaną z posrebrzanego mosiądzu lampę.